לפתוח את השנה עם הפרעת קשב ADHD

אז מאיפה מתחילים? כמה טיפים שאני מקווה שיכולים לעזור.

להתחיל בשיחה עם הילד.ה

תמיד להדגיש את החלקים החיוביים. לילדים עם ADHD בדר"כ יש תחושת ערך עצמי נמוך, ביחד עם שאר הסימפטומים, ולכן חשוב מאוד לעסוק באמונה שלו.ה בעצמו, כמובן לדבר על התנהגות ולימודים. הטיפ הוא למצוא תכונה של חוזק, של יכולת שונה משל אחרים ולדבר על היכולת החיובית. כן כן להעצים את הילד.ה שלנו. לדוגמה אם יצירתי לדבר כיצד היצירתיות עוזרת מול, חברים ובלימודים.
חברים בבית הספר – לשאול, ולבדוק מי יכול להיות חבר, אבל חברות בונה, להקשיב לו, למצוא רמזים בשיחה כדי למצוא את האחד או אחת שיכולים להתאים.
מורה – ילדים ובמיוחד ילדי ADHD רואים במורה אויב. נסו למצוא תכונה אצל המורה שהילד יוכל להעריך, ולגרום לו לזכור שהמורה היא בן אדם.

שיחה עם המורה

דברו עם המורה – בשבוע הראשון ללימודים. אל תלחיצו, ספרו. וודאו שהמורה יודעת להתייחס לילדים עם הפרעת קשב וריכוז בררו לגבי תוכניות בבית הספר. הציעו עזרה, שתפו. אחרי חודש, לא להמתין יותר תיזמו אתם ההורים שיחה חוזרת (אם המורה לא התקשרה אליכם קודם…) צרו אתם מערכת יחסים טובה עם המורה! וודאו שיש לכם ערוץ נוסף כמו מייל עם המורה.

ומה עם הרופאה?

שלא תשכחו לשוחח איתי, הרופאה של הילד עם ADHD, לגבי הטיפול התרופתי. האם לשנות? האם לשנות טיפול? מינון? ושוב מספר שבועות אחרי תחילת הלימודים' שיחה נוספת – ספרו לי מה קורה בבית הספר, איך עם חברים, בבית ועוד, האם הטיפול התרופתי עוזר?

דברו עם הורים אחרים בכיתה

זה הזמן לשתף הורים נוספים תמצאו אוזן קשבת, שיתוף פעולה, רעיונות. הקשיים שלכם משותפים עם הרבה משפחות עוד תגלו.
דברו פתוח – האוויר דליל כשנמצאים לבד…

דברו עם כל המשפחה

התחלת שנה מביאה איתה שינויים רבים, שינויי לוח זמן של הגעה, מי מעיר בבוקר, איך מתארגנים, מתי יוצאים מהבית, מתי הולכים לישון. שתפו כמובן לבחירתכם את אבחנת הילד עם שאר בני הבית (כמובן בהסכמתו.ה), האם ילדכם רוצה תמיכה, עזרה לדוגמה בשיעורי בית ממישהו מבני הבית פרט לכם? רעיונות לחוגים אחה"צ ולכל עניין אחר.

ולבסוף אל תשכחו לדבר עם עצמכם

לבד, או יותר טוב שיחה משותפת עם בן או בת הזוג שלכם. מה היה קשה בשנה שחלפה, מה ניתן לעשות בזו שתגיע, אתגרים חדשים שנה חדשה. זיכרו הילד.ה שלכם בוטח בכם, ורק אתם מקבלים את ההחלטות הנכונות.

זקוקים לייעוץ, אבחון או טיפול?

אני מזמינה אתכם לצור קשר ולבדוק היתכנות לביצוע אבחון הפרעות קשב וריכוז במרפאת באלנס

צרו קשר עכשיו: 03-5114484

ד"ר שרון צחורי

ד"ר שרון צחורי

רופאת ילדים, מאבחנת ומטפלת ADHD עם ניסיון של 25 שנה,
בעלת מרפאת קשב וריכוז Balance, בגני תקווה

אודות
מרפאה לטיפול ואבחון הפרעות קשב וריכוז, קרית אונו - באלנס - Balance, לוגו

מוזמנים להשאיר את הפרטים שלכם בטופס ואנו ניצור איתכם קשר בהקדם

פוסטים אחרונים

מהתקשורת

ראיון עם ד"ר צחורי - רדיו 102FM

אהבה לADHD - שיחה עם מיכל צפיר

ראיון עם ד"ר צחורי - רדיו 103FM

הכי טוב של כולנו עם ADHD - שיחה עם מעיין אדם

רשתות חברתיות